Latvijā korupcija un prostitūcija ir tādi paši cilvēku izmantošanas veidi kā jebkurš cits, kas pakļauti ierobežojošiem likumiem un nosacījumiem, lai aizsargātu sabiedrības vērtību sistēmu un nodrošinātu cilvēktiesības. Kopš gadosim vecāka korupcija un prostitūcija ir bijis nešķirams Latvijas sabiedrības sastāvdaļas, bet tikai nesen tas sāka laukā jautāt, kas ir īsti cēlonis šīs nelaimes un kādas sekas tas rada, ja tie paliek nesodīti. Tas ir zinātnieku, intelektuāļu un mediju lietošana, lai skaidrāk izprastu šīs ļaunvēlēs parādības un atklātu patieso bildi šajos jautājumos.
Izglītības korupciju bieži veido korumpēti studenti, pedagogi, skolotāji, amatpersonas, zinātniskie darbinieki, profesionāļi, tiesībsargājošās struktūras un jebkuri citi objekti vai faktori, kas saistīti ar izglītības sistēmu. Tās var tikt izteiktas kā privilēģijas skolotājiem, dot īpašus pakalpojumus ar pievienoto maksu, liekti mācību līdzekļi, lai saņemtu labvēlīgus noteikumus, stimulētu labus ieguldījumus skolotāju klātbūtnē, atbalstītu nelikumīgas saziņas un radītu atšķirīgu izglītību bērniem no dažādām fonām.
Prostitūcijas korupcionārais tirdzniecība ir masveida panika, kad rezultātā prostitūtas tiek izmantotas kā komercziedu "ierakstīšanas līdzekļi", piemēram, iedomāts sekss, neņemot vērā personiskās brīvības un cilvēktiesības. Lai izpildītu dažādas prostitūcijas sesijas, dažiem ietekmīgiem klientiem tiek dota izvēle izdzēst savus laika rēķinus vai dancošanos, lai veiktu seksuālas darbības, kuras pēc tam tiek uzliktas debesīs. Šo apstākļu dēļ cilvēki ir spiesti staigāt pa ielām un potenciāls kļūt lepniem no prostitūcijas, jo pastāv riski, ka narkotiku lietotāji netraucēs, paši nevarēs ārstēt savu slimības, nabadzības situācijas un pastāv liels risks pakļauties riskam saslimt ar HIV vai citām seksuāli transmisīvām slimībām.
Neskatoties uz to, ka patlaban ir daudz pasākumu, lai sasniegtu sabiedrības izglītību par korupciju un prostitūciju, vēl staigā daudz jautājumu par šo tematu. No vienas puses, mēs ievērojam, ka cilvēkiem nav pietiekama izglītība, lai atrastu problēmas pieeju un rīkotos to risināšanai, ko izraisa korupcija un prostitūcija. Un, no otras puses, mēs redzam, ka patiesās lietas, kas saistītas ar korupciju un prostitūciju, nav izplatītas lielā mērā sabiedrībā, lai visi varētu būt labāk informēti par šiem jautājumiem.
Attiecībā uz prostitūciju, pastāv divi aspekti, par kuriem mēs varam runāt, viena- sociālo aspektu, jo prostitūcija atkārtoti parāda, ievērojami samazinot sabiedrības intelektuālo un cilvēcisko līmeni, un otru, biznesa, piemēram, kas saistīts ar piedāvājot “luksusa” pakalpojumus klientēm, kuri ir gatavi maksāt izteiktiem tarifiem. iepazīšanās sastāvs, kas jāzina prostitūtām, izvēloties seksuālo darbnīcu, lai nodrošinātu veselīgu un drošu prasību ievērošanu, nodrošina vieglākus veidus, kā sabiedrība var apspriest šo tēmu ar sabiedrību un, ja nepieciešams, ieviest sīkākas kontroles un likumu prasības.
Tomēr izpratnes trūkums par prostitūciju un tās posmiem var radīt ievērojamu konsekvenci labvēlīgas attieksmes veidošanā pret sievietēm, kuras šādā veidā izturas, kā arī peļņas gūšanu un juteklisku konnotāciju, kas saistītas ar prostitūciju. Šo jautājumu risināšana būtiski atspoguļoja lielo daudzveidību Latvijas sabiedrības, kas mainīja publisko uzskatu par šo negatīvo parādību un audzēja publisko labklājību.
Apmēram desmit gadus pirms kampaņas sākšanas par korupciju un prostitūcijas novēršanu Latvijā, dažu iesaistīto pušu iniciatīva atspoguļojās ar dažādiem pasākumiem, lai mazinātu šos veidus grēkā. Cilvēki atklāja lielāko daudzveidību un diasporu, kas izplatīja speciālistu, tiesībsargājošajām struktūrām un institūcijām un sabiedrībai kopumā, ja tie attīstība spēku, lai cīnītos pret korupciju un prostitūciju un novērstu sliktu ietekmi.
Tiesībsargājošā struktūra un institūcijām kļuva zināms, ka tikai ar vienu atsevišķu leģislatīvu nepieciešams konsolidēt novēršanas pasākumus, kas aizsargātu sabiedrību no seksuāli transmisīvām slimībām un radīja pozitīvas ietekmes uz ekonomiku vai darbības, kas palielinājās Latvijā.
Tādējādi tika vēršanās pret korupcijas un prostitūcijas skaužamo ietekmi uz sabiedrību. Sarežģītais sabiedriskais un nodokļu līdzeklis tika aktivizēts, lai risinātu šos jautājumus, piemēram, piespiedu instrumentu pievienošanu, lai iegūtu izmaksas no korumpētajiem. Galu galā ieviestie noteikumi, kas bija paredzēti, lai novērstu šos jautājumus, tika uzsvērti un nodrošināja mazāku iespēju korupcijas veicināšanai.
Korupcijas un prostitūcijas, pēc uzskatiem, galvenā neveiklība ir nepietiekama atzinība, kas cilvēkiem ir jāpiešķir par pienācīgu darbu, un vocabulaformen bez ierobežojumiem, lai cilvēki varētu streikot vai veikt kustību, kas vērstas uz labākiem darba apstākļiem. Tas ir svarīgi, lai parādītu Latvijai, ka darbiniekiem, īpaši sievietēm, ir tiesības un vēlme darboties, neskatoties uz darba situāciju un nodokļu sistēmu.